KAIP PARDUOTI NAMĄ ?

NORITE PARDUOTI NAMĄ? Ką JUMS SVARBU ŽINOTI?

Norite sužinoti, kaip parduoti namą? Jeigu taip, jums bus aktualūs mano patarimai, nes namo pardavimas yra sudėtingas, ilgas, kantrybės ir pastangų reikalaujantis procesas, kuriam būtina nuosekliai pasiruošti. Visų pirma, jūsų sėkmė priklausys nuo to, kaip išreklamuosite savo namą, kokią informaciją pateiksite pirkėjui, kaip jį sudominsite, kad jis pasirinktų būtent jūsų siūlomą būstą.
AR JŪSŲ NAMO DOKUMENTAI TVARKINGI?
Pirmiausia, prieš planuodami parduoti savo nekilnojamąjį turtą, įsitikinkite, ar jūsų namo dokumentai yra tvarkingi. Tai padaryti jums gali padėti jūsų brokeris arba notaras. Neretai pasitaiko atvejų, kai pardavėjo namo dokumentai dėl įvairių priežasčių nėra iki galo parengti, o pirkėjas nenori laukti, kol tai bus padaryta. Kartais namo pardavimas būna iš viso negalimas. Todėl tam, kad viskas vyktų sklandžiai, rekomenduoju iš anksto pasitikrinti, ar tvarkingi namo dokumentais ir ar tikrai galite parduoti savo namą.
AR NAMO IR SKLYPO APLINKA TVARKINGA?
Ar patys norėtumėte įsikelti į netvarkingus namus, už kuriuos sumokėjus nemažą pinigų sumą, dar reikėtų ilgai plušėti, kol sutvarkytumėte būstą ir jo aplinką? Ko gero, ne. Todėl labai svarbu, kad parduodamas namas ir jo sklypas būtų tvarkingas, nes tik tai suteikia jaukumo, daro parduodamą turtą patrauklų. Ir, be abejo, kelia jo vertę.
KAIP IR KOKIĄ INFORMACIJĄ PATEIKSITE APIE SAVO PARDUODAMĄ NAMĄ?
Kaip ir minėjau, norėdami sėkmingai parduoti namą, turite apgalvoti, kaip jį pateiksite pirkėjui. Kokius jo privalumus galite išskirti? Kodėl pirkėjas turi norėti įsigyti jūsų namą? Visa tai reikalinga, kad galėtumėte konkuruoti su gausybe kitų namų pardavėjų. Namo aprašymas turi atkreipti pirkėjo dėmesį ir jį sudominti. Tad pristatyti savo namą reikia taip, kad pirkėjas net nenorėtų derėtis dėl kainos. Jeigu to nepadarysite, jūsų siūlomas būstas gali nesudominti pirkėjų arba jie nenorės mokėti tos sumos, kurios prašote. Teks parduoti už mažesnę nei rinkos kainą arba… visiškai neparduoti. Taigi, patrauklus, išsamus parduodamo namo ir jo sklypo aprašymas su namo planais ir vietos žemėlapiu bei kokybiškos nuotraukos yra privaloma sėmingo namo pardavimo dalis. O jeigu parengsite vaizdo įrašą apie savo parduodamą būstą ir jo aplinką, bus dar geriau.
AR VERTA INVESTUOTI Į NAMO PARDAVIMO REKLAMĄ?
Didelėje namų pardavimo rinkoje jūs esate tik vienas iš daugelio, norinčių parduoti savo namą. Tad teks konkuruoti su nemažu būriu kitų namų pardavėjų. O jeigu dar norite už savo namą gauti maksimalią rinkos kainą, teks surasti kuo daugiau potencialių pirkėjų, nes dėl atsiradusios jų tarpusavio konkurencijos tikimybė parduoti būstą brangiau išauga. Esant tik vienam ar keliems pirkėjams, ši galimybė blanksta. Todėl kuo plačiau reklamuokite parduodamą namą. Tikrai nepakaks jį paskelbti viename iš populiariausių skelbimų portalų. Skelbkite visuose populiariuose skelbimų portaluose, vietiniuose laikraščiuose, pasakykite kaimynams, draugams, kreipkitės į nekilnojamojo turto kompanijas. Patikėkite, visa tai atsipirks su kaupu. Jeigu abejojate ar manote, kad jums trūksta patirties ir reikia patarimo, kreipkitės į mane ir aš jums suteiksiu nemokamą konsultaciją.
AR ĮVERTINOTE SAVO BŪSTĄ REALIA RINKOS KAINA?
Reali parduodamo namo rinkos kaina – dar vienas sėkmės rodiklis parduodant nekilnojamąjį turtą. Pardavėjai, norėdami parduoti namą už didesnę nei rinkos kainą, dažnai labai suklysta, nes toks pardavimas pasmerktas žlugti. Dabar net neišeidami iš namų, pirkėjai gali susipažinti su vyraujančiomis nekilnojamojo turto tendencijomis, palyginti parduodamų būstų kainas, todėl jums bus sunku ne tik parduoti, bet net ir atkreipti dėmesį į savo parduodamą būstą. O tai gaišins jūsų laiką laukiant, kada kas nors juo susidomės, veltui bus išleistos lėšos viešinimui, reklamai, o galiausiai jūsų namas dėl ilgo pardavimo laiko taps ne toks patrauklus pirkėjams ir teks jį parduoti už mažesnę nei rinkos kainą.
AR DOMITĖS RINKOS POKYČIAIS IR TURITE PARDAVIMO PLANĄ?
Dabartinė nekilnojamojo turto rinka yra greitai kintanti, todėl labai svarbu sekti jos pokyčius ir įvertinti savo poziciją joje. Priešingu atveju namą galite pardavinėti labai ilgai (keletą metų) ar galiausiai visai neparduoti. To priežastis – rinkos situacijos pokyčių nepaisymas. Tiek prieš pradėdami pardavinėti namą, tiek ir vėliau turite nuolat sekti namų pardavimo rinką. Jeigu joje atsiranda konkurentų, teikiančių geresnius pasiūlymus, jūs neparduosite savo būsto, o tik padėsite tai padaryti jiems. Tad jūsų parduodamo namo pasiūlymas turi likti visada geriausias ir patraukliausias. O kad sudėtingas pardavimo procesas būtų geriau kontroliuojamas, reikia jam parengti planą, kuris taupytų ir laiką, ir reklamai skirtas lėšas. Namo pardavimo planas padeda numatyti visus reikalingus namo pardavimo veiksmus, reklamos užsakymo datas ir kt. Jeigu jums trūksta patirties šiam planui sudaryti, aš jums tikrai pagelbėsiu tai atlikti.
KAIP ELGTIS, KAD NAMO APŽIŪRA VIRSTŲ SĖKMINGU SANDORIU?
Laukdami pirkėjų, nepamirškite, kad pirmasis įspūdis yra svarbiausias, o jį lemia jūsų namo ir aplinkos tvarka, švara, jaukumas bei jūsų malonus, bet neįkyrus bendravimas su pirkėju. Iš pradžių pabandykite susipažinti su pirkėju, išsiaiškinti jo poreikius, nes tada žinosite, kokius parduodamo namo privalumus galėsite pabrėžti. Tik nepersistenkite nepagrįstai girdami savo būstą, nes pirkėjas, pastebėjęs apgaulę, nustos juo domėtis. Patartina, kad namo apžiūros metu pirkėjo netrikdytų nuolatinis jūsų ar net visų šeimos narių sekiojimas. Leiskite pirkėjui kambariuose pabūti vienam, pasitarti su savo šeimos nariais (jeigu atvyko su jais), neblaškomam apžiūrėti erdves, pajusti namų dvasią. Taip pat atkreiptinas dėmesys į augintinių buvimą name – ne visiems pirkėjams tai gali patikti.
AR ESATE PASIRUOŠĘS DERYBOMS?
Ko gero, iš karto pagalvojote apie derybas dėl kainos? Bet ne vien tai svarbu. Suradus pirkėją, atrodo, kad visas namo pardavimo darbas jau atliktas. Deja, tai tik pusė darbo. Ne ką mažiau svarbu yra aptarti notaro mokesčius, išsikraustymo laiką, paliekamus baldus, buitinę techniką, pirkimo ir apmokėjimo laiką bei kitus svarbius ir reikalingus veiksmus parduodant ir perkant namą. Derybų metu visada išklausykite pirkėją ir pateikite argumentuotus atsakymus. Kai viską aptarsite, būtinai sudarykite preliminarią pirkimo–pardavimo sutartį, kurioje įtvirtinsite derybų metu priimtus sprendimus, kad vėliau nekiltų nesusipratimų. Taip pat joje dar reikia nurodyti mokamo avanso dydį, mokėjimo terminus ir sąlygas, jeigu vis dėlto pirkimo sandoris neįvyktų pirkėjui atsisakius pirkti namą.
IEŠKOTE BROKERIO SAVO TURTUI PARDUOTI? SUŽINOKITE SĄLYGAS

Paskambinkite

+370 616 06201

Parašykite

eimantas.kacinskas@capital.lt

Užsukite

Konstitucijos pr. 23 Vilnius 08106

Close Menu